sobota, 13 października 2018

Never underestimate the power of denial

“[Watykan] Który naprzód stolicą starą Saturnową,/ Potym straszną katedrą Kapitolinową,/ Dziś świętym Najwyższego Biskupa jest tronem” (Samuel Twardowski, “Władysław IV”

Nazwa planety pochodzi od rzymskiego boga Saturna (łac. Saturnus, gr. Κρόνος Krónos, z łac. sator "siewca") - staroitalskiego boga rolnictwa, zasiewów i czasu, legendarnego władcy Italii. Małżonką Saturna była Ops - pierwotnie sabińska, a potem rzymska bogini płodności, urodzaju i bogactwa, czczona także jako opiekunka rolnictwa; uważana za małżonkę Saturna, w późniejszym okresie utożsamiona z grecką Reą. Ku jej czci obchodzono Opalia 19 grudnia i Opeconsivia 25 sierpnia, na rewersach monet rzymskich przedstawiana z berłem jako personifikacja zamożności. Jowisz miał strącić z tronu Saturna, który potem zamieszkał w Italii, gdzie zapanował wówczas wiek złoty. Nauczył on ludzi uprawy roli i winnej latorośli. Miał również pierwszy ustanowić prawa w Italii.
Na jego cześć organizowano doroczne święto - Saturnalia, obchodzone w starożytnym Rzymie.
Saturn jest planetą rządzącą znakami Koziorożca i Wodnika. Symbolem Saturna jest rzymski boży sierp.


W 497 p.n.e. zbudowano na wzgórzu kapitolińskim świątynię Saturna, prawdopodobnie na miejscu starego ołtarza, gdzie składano ofiary z ludzi.
Z kultem Saturna związana jest łacińska nazwa soboty dies Saturni (dzień Saturna), a ta wpłynęła na np. angielskie Saturday.

Drugim, obok Kronosa, odpowiednikiem Saturna jest fenicki Baal. Potwierdza to Grzegorz Janowski, twórca artykułu “Sanktuaria typu tofet a ofiary z dzieci” (Argonauci.info). Zdaniem Janowskiego, Baal, czyli Saturn, był gwarantem dobrobytu, którego wyobrażano sobie jako brodatego starca. Agnieszka Krzemińska, autorka tekstu “Rzeź niewiniątek” z czasopisma “Polityka”, omawia problem krwawych rytuałów odprawianych w imię Baala/Saturna. Próbuje też utożsamić to bóstwo z Molochem.

Nawet Stonehenge, miejsce uznawane za magiczne i tajemnicze, zostało zbudowane na planie heksagramu

Numer 29 przypisany jest planecie Saturn. W numerologii zwany jest karmą Hioba, ponieważ jest naznaczony 29 latami cierpień i niepowodzeń w życiu

Saturn w mitologii perskiej, anioł, władca siódmego nieba. W kabale Saturn jest aniołem pustkowi. W mitologii chaldejskiej był nim Adar, jeden z bogów rządzących pięcioma planetami. Milton wymienia Saturna jako jednego z upadłych aniołów


Saturnalia, czyli święta organizowane ku czci Saturna. Uroczystości te obchodzono w dniach 17-23 grudnia. Były to radosne, rodzinne święta pełne zabaw, uczt, życzliwości i pojednania. Podczas Saturnaliów Rzymianie stroili zielone rośliny i dawali sobie prezenty. Mieli także zwyczaj “dekorować domy girlandami i lampami

W hinduskiej astrologii znajduje się dziewięć astrologicznych obiektów, nazywanych Nawagraha. Saturn jest znany jako Śani. W V w. n.e hinduscy astronomowie w tekście Surya Siddhanta oszacowali średnicę Saturna na 118 902 km, obecnie przyjmowana średnica równikowa planety to 120 536 km.

Jego babilońskim odpowiednikiem był Ninurta.

W astrologii chińskiej i japońskiej planeta Saturn jest określana jako gwiazda ziemi (土星).

W starożytnym hebrajskim, Saturn nazywany jest Shabbathai. Jego aniołem jest Kasjel. Jego inteligencją (dobroczynnym duchem) jest Agiel, a jego przeciwieństwem jest Zazel.

W językach tureckim, urdu i malajskim, jego imię brzmi „Zuhal” i pochodzi od arabskiego زحل.

Naukowcy zaobserwowali występowanie piorunów na Saturnie. Oszacowano ich moc na około 1000 razy większą od piorunów ziemskich. Zaobserwowana burza była najsilniejszą, jaką udokumentowano.

W materiale wydostającym się z pęknięć na powierzchni Enceladusa, jednego z księżyców Saturna, odkryto duże molekuły organiczne. Odkrycie umożliwiła analiza danych z amerykańskiej sondy Cassini.
Wcześniej zidentyfikowano jedynie najprostsze molekuły organiczne złożone z kilku atomów węgla. Teraz okazuje się, że są tam cząsteczki o masach przekraczających 200 jednostek masy atomowej. To dziesięć razy więcej niż ma cząsteczka metanu" - mówi dr Christopher Glein z Southwest Research Institute w San Antonio w Teksasie (USA), współautor publikacji w "Nature", opisującej odkrycie.
Wcześniej było już wiadomo, że pod powierzchnią tego księżyca znajduje się globalny ocean, a pod nim skaliste jądro. Wodór może pochodzić z oddziaływań geochemicznych pomiędzy wodą, a skałami w środowisku hydrotermalnym.
Dr Hunter Waite z Southwest Research Institute, kierownik naukowy instrumentu INMS tłumaczy, iż wodór stanowi źródło energii chemicznej dla bakterii, które żyją w oceanach na Ziemi w pobliżu kominów hydrotermalnych. Wskazuje, że naukowcy  zidentyfikowali więc potencjalne źródło pożywienia dla ewentualnych pozaziemskich bakterii, jeśli takowe występują w podpowierzchniowym oceanie Enceladusa. Następnym krokiem naukowców będzie próba ustalenia natury złożonych cząsteczek organicznych w oceanie tego księżyca.

Star of David was originally used as a symbol for the Pagan god Moloch or the planet Saturn, which was seen as the wandering star called Chiun or Remphan in ancient times: The Jewish people however saw Saturn as the resting planet and associated it with the Sabath. The geometry of the star of David also equate's to 3, 6 and 9 and as Tesla stated. If you understand the 36 and 9 you can unlock the universe.

Sześcioramienną gwiazdę uważa się za odpowiednik orientalnego Yin-Yan.

Remfan (hrem-fan’) jest występującym w Biblii Króla Jakuba tłumaczeniem greckiego słowa pojawiającego się w Dziejach Apostolskich 7:43 [„Raczej obnosiliście namiot Molocha i gwiazdę waszego boga Remfana, wizerunki, które sobie zrobiliście, żeby oddawać im cześć. Dlatego zaprowadzę was poza Babilon”, UBG] w różnych formach – Ρομφα, Ρεμφάν, Ρεμφαμ, Ραιφαν oraz Ρεφαν. Jest to część cytatu z Księgi Amosa 5:26 [„Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili”, BG], gdzie zapis z Septuaginty raiphan lub rephanodpowiada hebrajskiemu Chiun lub Kewan. Greckie formy to prawdopodobnie proste błędy z hebrajskiego, k (koppa) została zastąpiona r (resz), a ph (f) wstawiono w miejsce v (yod). Kewan to prawdopodobnie starobabiloński odpowiednik Kayawanu, planety Saturn, kolejne (akadyjskie) imię, dla którego odpowiednikiem jest Sakkut, które pojawia się jako Siccuth we wcześniejszych fragmencie tego wersetu.
Remfan (tj. Kijun), egipski bożek – Remfan. W siódmym rozdziale Dziejów Apostolskich Stefan wskazuje na owo bóstwo, Remfana, zwracając uwagę na gwiazdę boga, którego obrazom oddawano część (w. 43).
https://en.wikipedia.org/wiki/Remphan
Zdjęcie przedstawia amulet związany z egipskim kultem byka Apis. Prawdopodobnie jest to ten sam byk, którego posąg zrobili Izraelczycy, dziękując mu za wyprowadzenie z Egiptu. Symbol tej gwiazdy sięga korzeniami aż po Daleki Wschód, gdzie znany był, jako Wielka Yantra w tantryzmie hinduistycznym. Trójkąt skierowany wierzchołkiem do dołu symbolizował pradawna samicę, istniejącą przed początkiem świata.

Zajrzyjmy teraz do artykułu “Kult Saturna. Okultystyczna symbolika” (“Saturn Worship. Occult Symbolism“ – Sites.google.com/site/MemphisMizraimBg). Tekst jest dziełem wolnomularza(y) z bułgarskiego oddziału Starożytnego i Pierwotnego Rytu Memphis-Misraim (Ancient and Primitive Rite of Memphis-Misraim). Czytając tę publikację, dowiemy się, że w zamierzchłych czasach Saturn był “najwyższym bogiem” (“supreme god”) i “władcą królów” (“ruler of the kings”). Jego symbolami były: “czarny sześcian” (“black cube”) i “sześcioramienna gwiazda” (“six pointed star”). Na Zachodzie przypisywano mu “negatywne, jeśli nie złowrogie znaczenie” (“negative, if not evil significance”). Co więcej, łączono go z Szatanem, choćby ze względu na podobieństwo imion (Saturn – Satan). Saturna kojarzono ponadto z koźlim bożkiem Panem/Faunem i kolorem czarnym (barwą diabła).

Zdaniem autora(ów) analizowanego artykułu, stowarzyszenie “Bractwo Saturna” (“Fraternitas Saturni” – “The Brotherhood of Saturn”) jest lucyferiańską lożą masońską. Uznaje ono Saturna za Demiurga i wykazuje zainteresowanie “neognostycką demonologią” (“neo-Gnostic daemonology”). Beata “Driada” Jeleniewicz, redaktorka portalu ProjektInfinitus.pl, również nawiązuje do koncepcji Saturna jako Demiurga. Wspomina także o Baphomecie, który przypomina kozła i może być utożsamiany z Saturnem. Jeleniewicz informuje o istnieniu wyjątkowego, matematycznego kwadratu zwanego “Magicznym Kwadratem Saturna” lub “Magicznym Kwadratem Masońskim”. “Jakkolwiek nie zsumujemy zawartych w nim cyfr (…) zawsze wyjdzie nam liczba 15, która wg. zasad numerologii po zsumowaniu daje nam cyfrę 6. Zatem za każdym razem po zsumowaniu cyfr we wszystkich trzech kolumnach uzyskamy kolejno 666, czyli tzw. liczbę bestii” 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz